O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Iniesta
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 138
  • Liczba komentarzy 419
  • Polecenia 646

Komentarze

tko

0

@varosso rozumiem, że wszyscy Ci którzy tak promują "ekologiczne" elektryki wiedzą jak zabójcze dla środowiska jest wyprodukowanie akumulatorów i ich późniejsza utylizacja. A propos ekologiczności elektryków: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/zasypia-nas-miliony-ton-zuzytych-baterii-z-aut-strasza-eksperci/j4nhefk

Artykuł delikatny w swoim wydźwięku, a już wskazuje na poważny problem z elektrykami. A widziałeś może palącego się elektryka i wiesz, że praktycznie nie da się go ugasić i przez wiele godzin toksyczne związki idą do atmosfery. Takie te elektryki są ekologiczne. Zatem nie przekonasz mnie, że elektryki są ekologiczne. Może w eksploatacji, ale nie w produkcji i utylizacji, czyli wychodzi gorzej niż z samochodami spalinowymi. Stąd nadal uważam, że gaz jest bardziej ekologiczny. I nie próbuj mnie przekonywać do elektryków, bo mnie nie przekonasz.
Aha, jeszcze jedno. Miałem kilkanaście aut do których zamontowałem gaz i je użytkowałem przez ca 100-150 tys km i jakoś w żadnym nie zauważyłem spadku mocy i w żadnym silnik mi nie uległ zniszczeniu. Więc nie gadaj głupot bo z praktyki wiem, że te opinie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

tko

0

@AxelF i we wszystkich tych autach można zapłacić mniej za paliwo, jeżeli zainstalujesz gaz. Obecnie dwa razy mniej za 100 km przejechanych. Dlatego mając takie auta, mimo, że część z nich można było nazwać luksusowymi instalowałem w nich gaz. Bo płacić za 100 km jazdy 40 zł., a płacić 20 zł. to przy przejechaniu rocznie 70-100 tys km była to kwota ca 15-20 tys zł. Dobra wycieczka zagraniczna. Tyle w temacie.

tko

0

będzie się działo

tko

1

@IronSanHybrid ok, rozumiem. Mnie to wykańcza. pzdr

tko

0

@koksik2700 raczej nie opierałbym się na jakichkolwiek sondażach w sprawie poparcia PiSu, gdyż w ich przypadku wygląda to trochę inaczej. Im więcej w mediach twierdzeń, że głosowanie na pis to poruta, dziadostwo itd. tym więcej ludzie ukrywają swoje preferencje. Na wyborach zaś się okazuje, iż PiS znowu zwyciężył. Dlatego w przypadku pisu sondażom nie wierzę. Ludzie nie chcą się przyznawać, że będą głosowali na pis.

Zobacz wszystkie
tko

32

ludzie, przez ostatnie kilka sezonów nie było Barcy. Był piach. A dzisiaj jesteśmy wściekli, że nie wygraliśmy bo byliśmy lepsi. Chyba widać, że jest postęp. Złość jest z tego, że powinniśmy wygrać bo byliśmy lepsi, a nie że byli chłopcami do bicia. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko wierzyć w tę drużynę. Będzie Wielka. Pierwsze koty za płoty. Jest potencjał. Barca to więcej niż drużyna, to NASZ KLUB i trzeba w NIEGO wierzyć. Od tego jest kibic, który nie poddaje się, bo coś nie wyszło. Zatem nie oglądać się za siebie tylko patrzeć do przodu. Trochę wiary Szanowni Państwo bo Barca na to zasługuje. Dobranoc Wszystkim.

tko

22

jak to się czyta to płakać się chce. Jeżeli to jest prawda, a domyślać się można, że w części to jest prawda to zawodnicy to takie rozkapryszone bachory, których co chwilę trzeba przepraszać, że im się płaci tylko kilkadziesiąt milionów, a nie kilkadziesiąt miliardów. Że nieodpowiednio się na niego spojrzało, że zarobki wyciekły. Moim zdaniem zarobki powinny być publikowane oficjalnie. To jest klub kibiców, czy zawodników, którzy ten klub traktują jak dojną krowę. Nie bronię p. B, jego decyzje zarówno finansowe, ale przede wszystkim piłkarskie nie były dobre, ale tak się zastanawiam jak inni na jego miejscu by się zachowali przed pandemią, jak mieli tak rozbuchane żądania Panów Piłkarzy. Za rączkę potrzymaj, samolocik na święta zapewnij, czy ja mam zarabiać więcej niż Ramos. Ludzie to jest tragedia i to wszystko za kopaczy, za dostarczycieli rozrywki. Nie za człowieka, który ratuje życie, czy zdrowie. Świat dostał na łeb.

tko

22

myślę, że tego zwolennika realu zaczyna kłuć w oczy, że Barca kompletuje dwa prawie równorzędne składy, które będą mogły walczyć zarówno w lidze, jak i LM. Stąd zaczyna się szukanie haków by osłabić Barcę. Zaczyna to irytować innych, że Barca może powalczyć o kilka trofeów naraz.

tko

19

czytając te wszystkie opinie nt. tego co robi Laporta to mam takie, może mylne, wrażenie, iż duża część osób wypowiadających się na temat rzekomych "przewałów" Laporty nie bardzo wie jak obecnie funkcjonuje świat w ogólności, a piłka w szczególności. Część osób krytykuje obecny zarząd za dźwignie i inne chocki klocki, tymczasem wszystkie klubu praktycznie na całym świecie w większym, czy mniejszym stopniu uprawiają kombinatorstwo. I nie chodzi tu o to, że kasy nie mają, bo pierwszy przykład to PSG, gdzie szejkowie ładują kasę ile się da, a i tak księgowość musi kombinować i uprawiać czary aby to spiąć w tzw. finansowym fair play. Każdy klub to robi w mniejszym, czy większym stopniu, tylko Barca jest jedna i stoi w gardle wielu osobom. Przykład chociażby wypowiedzi ostatnio chyba Khana z Bayernu, że dziwi się, iż taki bankrut jak Barca kupuje bez opamiętania. Tylko wg wszystkich rankingów Barca to najbogatszy klub świata o wartości 1.57 mld dolarów. Zatem dla dobra klubu potrzebna jest cisza, a nie ekscytowanie się kolejnym zagraniem finansowym. Po pierwsze za mali jesteśmy by wypowiadać się o tych działaniach. Kto zna się tak dobrze na kreatywnej księgowości. A po wtóre nie znamy wszystkich faktów, a tylko to co zostanie wypuszczone do prasy. Zatem póki maszyna idzie do przodu, a idzie to raczej skupmy się na grze, a nie na tym co powinno zostać w zaciszach gabinetów. Cieszmy się grą, a mądrzejszym pozostawmy ekwilibrystykę finansową, czy prawną.

tko

14

@masq lubię Aubę, jest mega sympatyczny ale problem z Nim jest dość prozaiczny - ma 33 lata i obecnie za niego możemy dostać dużo pecunii, a za rok, czy dwa ile dostaniemy za 34-35 letniego Aubę. Nic. Niestety Auba to nie Lewy, który prowadzi się mega zdrowo i mega dba o swoją sprawność i wytrzymałość. Poza tym Auba to nie Lewy jeżeli chodzi również o mental i pozycję lidera. Zatem jeżeli ma być zmiennikiem, który przy grze Lewego zagra może z 5-10% to trochę drogi ten zmiennik. Stąd lepiej go teraz sprzedać i rozejrzeć się za kimś tańszym i bardziej przyszłościowym. Co nie zmienia, że dla mnie jest On bardzo pozytywnym człowiekiem i jak bym miał wybrać między Nim, a Depayem to wybieram w ciemno Aubę. Ale. No właśnie te ale ....