O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 822
  • Liczba komentarzy 7160
  • Polecenia 36640

Komentarze

1

@Bogan spoko, przyjmuję argumentację - może zbyt mało skupiłem się na meritum dodając kwestie poboczne. Zwrócę na to uwagę w przyszłości.

@neeed miesiące mijają, a ty dalej podskakujesz kolego jak 2 lata temu wielokrotnie Cię wyjaśniłem w kwestiach merytorycznych. Pisz konkretnie a nie farmazony. Jakie znaczenie ma to co powiedział Xavi? Rynek wygląda tak a nie inaczej, w kwestiach trenerskich - jeśli w przerwie na MŚ Xavi i obszar sportowy kontaktował się także z kilkudziesięcioma innymi zawodnikami lub ludźmi z ich otoczenia. Dostał pytanie o konkretnego piłkarza to wypowiedział się zgodnie z prawdą, a jakby dostał pytanie o każdego innego piłkarza którym interesuje się poważnie Barcelona to wyglądałoby podobnie. Od uznanych zawodników jak Gvardiol, który jest teraz gwiazdą na MŚ po genialne talenty jak Doue, który lada dzień będzie oprowadzany po obiektach Barcelony to realnie nic nie oznacza i nie jest wiążące.

@Darek_Maruszczak Dobra, może zbyt ortodoksyjnie podszedłem do tematu - zgadzam się że mowa o wyjątkowym piłkarzu, a fakt że na 90% zagra w Realu, a na 10% w PSG sprawił że zbyt mocno zareagowałem. Z drugiej strony dobrze, że temat tego zawodnika w Barcelonie się kończy i nasz klub skupi się na innych sposobach budowania silnej kadry. Ceny na tym rynku za potencjalnych piłkarzy Barcelony są wielokrotnie wyższe bo takie kluby jak Real, PSG czy City zbudowały silne relacje biznesowo-rozwojowe na każdej możliwej płaszczyźnie - rodziny, agenci, kluby, szkółki - działają wszędzie. Żeby Rennes kupiło zawodnika z Brazylii to w pierwszej kolejności wspominane kluby nie mogą być takim zawodnikiem zainteresowane. Zobacz za jakie pieniądze mogła Barcelona kupić Kaiky'iego - za kilkadziesiąt milionów, a Almeria za 8mln go sprowadziła i to jeszcze warunkowo - bo jak odpali to będzie mógł zostać w dobrej cenie sprzedany do Realu. Jest to irytujące, ale takie są fakty - cena za Kaiky'ego była tylko dla Barcelony bo był to piłkarz Santosu i tak samo jest z zawodnikami Palmeiras. W wakacje Barcelona interesowała się Danilo z Palmeiras - cena dla Barcelony 80mln euro, cena dla Arsenalu 30mln euro, a ostatecznie został w Brazylii i po sezonie zawita pewnie w PSG, chyba że znajdzie się "super" kupiec.

3

Nie do końca rozumiem po co jest pisanie na portalu poświęconym Barcelonie informacji na temat Endricka. Ktokolwiek chociaż minimalnie zna się na piłce wie, że nie trafi do Barcelony nawet jeśli jego marzeniem by była gra w stolicy Katalonii.
Ja rozumiem, że młody Endrick wg wielu ekspertów zjada młodego Neymara i zapowiada się na przekota, który będzie przedefiniowywał tą dyscyplinę sportu, ale jeśli ten rynek dla Barcelony jest zamknięty ze względu na wspólne interesy inwestycyjno-rozwojowe czołowych europejskich klubów piłkarskich (nie nas), utrzymywaną od kilku lat siatkę brazylijskich agentów współpracujących z tymi klubami oraz samo Palmeiras, które nie raz pokazało że ma gdzieś Barcelonę to się pytam po co o tym dzieciaku pisać. Życie to nie gra FIFA, a tylko przy takim scenariuszu on może zagrać w Barcelonie.

2

@Janiama ja uważam że Chorwacja jest jednym z najbardziej niedocenianych zespołów na Mundialu. Ich grupa była pod wieloma względami bardzo trudna, a ludzie zapominają że nadal jest to Brazylia Europy, w składzie której są wielcy mistrzowie oraz największe talenty na świecie z Gvardiolem na czele. Dzisiaj będzie sporo walki, ale 0:2 obstawiam dla Chorwacji.

6

Co tu dużo mówić - w takim razie dobrze że Urugwaju już nie ma na mundialu bo pewnie by było ryzykowanie zdrowiem.

4

@Faro Jeśli PSG nie jest z topu to gdzie widzisz w takim razie Barcelone?
Patrzmy realnie na świat - PSG walczy o wszystko i na równi stawiane jest z takimi zespołami które są faworytami LM jak Bayern, City czy Real, a to my jesteśmy średniakiem europejskim pokroju Szachtara Donieck - wyniki to weryfikują.
Jak Francja wygram MŚ to pewne jest że Mbappe zdobędzie ZP :) Jak PSG wygra LM to też ma szansę na zdobycie ZP - takie są fakty.

Zobacz wszystkie

128

Jedyny słuszny wybór! Brawo!
PS: genialne posunięcie marketingowe i psychologiczne zarówno dla klubu jak i zawodnika. Jak dzieciak dostaje numer po Messim to także powinno ułatwić sprawę przedłużenia kontraktu. Z psychologicznego punktu widzenia to pewnego rodzaju zobowiązanie - super!

104

Wow ale zejście z pensji!!!! 20mln na sezon to promocja - Laporta to jest guru negocjacji, chociaż brawa też dla Leo, który ewidentnie poszedł na rękę Barcelonie!

98

Dobra konferencja, dosadna, czytelna i sugestywna jednocześnie.
Nie pierwszy raz Koeman sygnalizuje "słuszne" postawy młodym zawodnikom i trudno będąc kibicem Barcelony się z nimi nie zgodzić. Wg mnie słowa o Moribie są bardzo ważne z dwóch względów:
1) To bezpośredni komunikat do otoczenia Moriby i samego zawodnika
2) To pośredni komunikat dla pozostałych młodych którzy od września będą przedłużać swoje kontrakty.

93

Prawda jest taka że gdyby nie odszedł - być może Bartomeu by nie oszalał, a klub może miałby jakąś wygraną LM więcej...

92

Ja bym bardziej zwrócił uwagę na fakt, że to Koeman opłacił z własnych pieniędzy odszkodowanie holenderskiej federacji co pokazuje w jak ciężkiej sytuacji był klub niemal 14 miesięcy temu.
Kolejna kompromitacja Bartomeu - potem dziw się człowieku, że trzecie okienko z rzędu osłabiamy kadrę, a z braku laku łatamy skład "talentami" z drużyn młodzieżowych.

@Lucassito zawsze klub opłaca koszt transferu trenera lub piłkarza - to wielki gest że z własnych pieniędzy opłacił odszkodowanie federacji nawet jeśli później te pieniądze miałby odzyskać. Dodatkowo do tego obniżył jako pierwszy w zespole swoją pensję dwukrotnie oraz odłożył jej płatność w czasie - to co piszesz jest podłe. Można kogoś nie lubić, ale takie insynuacje są mega słabe.