La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1673 Culés

25

Ale pierdzielicie. I wy i ci pseudo dziennikarze. Mam wrażenie że wolelibyscie nie wyjść z grupy ale grać ofensywnie. Michniewicz ma rację na mundialu gra się o wynik. I ten wynik jak na nasze możliwości osiagnal.
Nigdy nie będziemy Brazylia żeby zawsze łączyć skuteczna grę z grą widowiskowa ofensywna.
Były na tym mundialu odważne drużyny które grały radosny, otwarty, ofensywny futbol i skończyły mundial na grupie.
Chyba jednak lepiej zajść dalej, czy jednak olać mundial i wyniki by zadowolić Januszów z bebechem piwnym którzy potrafią tyłka klnąć przed tv.

Albo cały cyrk z rzekomą premia. Dziennikarze tak to rozdmuchali jakby to była jakaś afera na skalę światową. Zaraz będą chcieli komisję śledcza w tej sprawie.

Dziennikarstwo sportowe w Polsce sięga głębokiego dnia. Zamiast cieszyć się z najlepszego wyniku od 36 lat to jest jakaś żałoba narodowa.
Ten kraj jest chory


27

@Bobo25 tego wyniku by nie było jakby nie Wojtek. Miał farta i tyle, w przeciwieństwie do Zołzy. Czesiu out

19

@Bobo25
"Były na tym mundialu odważne drużyny które grały radosny, otwarty, ofensywny futbol i skończyły mundial na grupie."


Buahahahahahahahahahahahahah. A takie Maroko gra już w 1/4 i wygrali grupę z Chorwacją i Belgią. Pierdzielenie takie.

4

@Bobo25 Jestem tego samego zdania. W innych krajach naszego poziomu nosili by trenera na rękach. Tutaj gnoją go od początku.
@Deviler Maroko ma mocniejszą kadrę od nas.

9

@Bobo25 W eliminacjach do euro będziemy grać tak samo jak na mundialu i wtedy też będziecie mówić, że trzeba grać na wyniki, bo liczy się awans na turniej?

3

@Deviler Ale Maroko gra bardzo defensywnie xD

1

@Deviler A Kanada miała 0 punktów

4

@Bobo25 "Były na tym mundialu odważne drużyny które grały radosny, otwarty, ofensywny futbol i skończyły mundial na grupie."
Były też inne, które grając taki własnie futbol przeszły dalej i zdobyły uznanie kibiców, zamiast wzbudzać poczucie wstydu i zażenowania. Co to za pieprzenie z Twojej strony? Dobrałeś sobie argumenty pod tezę, jeszcze ta Brazylia, żeby było jaskrawiej. To ma być Twoim zdaniem merytoryczne? Masz jakąś mentalną blokadę, która pozwala widzieć jedynie te zespoły, które odpadły?

57

@Bobo25 Kolejny, który widzi tylko dwie możliwości:
-męcznie buły i awans
-przyzwoita gra i odpadnięcie.
Przecież to wystarczy mieć oczy i obejrzeć 1 połowę z Francją żeby zobaczyć, że ci piłkarze potrafią grać odważniej i ciekawiej. Ale nadal idźmy w śmieszną narracje że Polska to kraj drewniaków i tylko taktyką na 10 obrońców jesteśmy w stanie coś ugrać.

0

@Bobo25 To prawda.Jak widać kibice chyba wychowali się na Euro 2016...

0

@kuz Tak, na pewno ma mocniejszą, my jesteśmy słabi, nic nie umiemy i wszyscy są od nas lepsi. Co się musi dziać u Was w głowach ludzie, żeby powtarzać tę mantrę?

0

@Ptasior nie będziemy grać tak defensywnie. I możemy się założyć już teraz jeśli tylko masz odwagę.

0

@Bobo25 O co chcesz się założyć, że Czesi zdominują nas w obydwu meczach? Oczywiście o ile Michniewicz zostanie. Usunę konto jeśli będziemy gnietli sąsiadów z południa.

1

@Striker" Kolejny, który widzi tylko dwie możliwości:"
Nie zrozumiałeś. I właśnie mam wrażenie że to wy, hejterzy czy krytykanci kadry widzicie tylko skrajność w postaci słabej gry, tak nie mam z tym problemu by przyznać że graliśmy słabo. Narracja w mediach po mundialu jest taka jakbyśmy co najmniej zajęli ostatnie miejsce w grupie nie strzelając żadnej bramki. Żałoba, krytyka i od święta wspomnienie o tym że jednak zrobiliśmy najlepszy wynik od prawie 40 lat. O tym piszę. O tej narracji w mediach o tym jak słabi jesteśmy, a znaleźliśmy się wśród 16 najlepszych zespołów na świecie (przyjmując mundial za wykładnik). Ale co tam ważniejsze jest to że zagraliśmy defensywnie z Argentyną niż to że ten wynik dał nam awans dalej...
Jestesmy narodem malkontentów i ponuraków którzy zawsze będą widzieć szklanke do połowy pusta. Nie potrafimy się cieszyć z dobrych wyników i zawsze szukamy dziury w całym. Smutne to jest.

2

@Ptasior nie twierdzę że będziemy wszytskich gnietli ale na pewno nie będziemy z nimi grać tak asekuracyjnie jak z Argentyną czy Meksykiem.

1

@Bobo25 To jest dramat
Stanowski jechał z Brzeczkiem jak z kupą gnoju. TVP Sport jedzie z Michniewiczem. A jak pajac Sousa wszystko przegrał co możliwe i na koniec uciekł to nie wiedzieli co napisać.

4

@Bobo25 tak! Wolałbym nie wyjść z grupy ale grać pięknie i ofensywnie i zostać zapamiętanym!! A zamiast tego mamy to mityczne i monumentalne wyjście z grupy, wpi****l w kolejnym meczu i miano najgorszej i najbrzydziej grającej drużyny w turnieju, pośmiewisko na pół świata… Na wynik to sobie może grać Hiszpania czy inna Brazylia, która na koniec wraca z Pucharem Świata do domu a nie takie drużyny jak nasza, dla których mundial jest po to żeby się pokazać, wypromować a nie wyniki robić (patrz np. Japonia).

1

@Maciek069 fajnie masz. A to pośmiewisko to jest chyba tylko w Polsce. Zrobiliśmy lepszy wynik na tym mundialu niż Niemcy, Belgia, Dania, Urugwaj i jeszcze parę innych ekip.
Ale wam dalej ku... Nie pasuje. Starsznie zgorzknialym narodem jesteśmy. Dopierd... Się potrafimy do wszystkiego i każdy dobry wynik obrócić w żałobę...

3

@Bobo25 Przecież wyszliśmy ogromnym fartem, oddając łącznie 4 celne strzały, Szczesny był najczęściej podającym zawodnikiem do Lewego, a mecz z Argentyną był najbardziej żenującym widowiskiem na tym mundialu. Gdyby zorganizować mistrzostwa świata w wychodzeniu z grupy grając najgorszy futbol to byśmy wygrali, pewnie nawet klasyfikacje wszech czasów. Jeśli uważasz, że Lewandowskiego, Zielińskiego czy nawet innych jak Cash, Frankowski czy Szymański nie stać na lepszy futbol i walkę o wygraną z Meksykiem to nie znasz się na piłce. Pierwsze miejsce w grupie i 1/8 z Australią była w naszym zasięgu, a to podobno przecież o wynik chodzi. Ćwierćfinał byłby już sukcesem, wygrana z Arabią, remis z Meksykiem i modlitwa o dobry wynik we własnym meczu i w równoległym jest poniżej potencjału tej drużyny i godności koszulki z orłem

1

@Bobo25 Oj Bobo, naprawdę mam się cieszyć jedną klęską więcej i autobusami bez stylu? Może Twój klan Januszeksu nie jest wiele lepszy od Januszów piwnych

0

@Comentateiro Nie każę Ci skakać z radości ale idiotyzmem dla mnie jest popadanie w drugą skrajność i zrobienie z naszego wyniku na mundialu żałoby narodowej, bo tak to wygląda niestety w sporej części mediów.
A już zrobienie wielkiej afery z potencjalnej premii której nawet pewnie nie będzie jest pokazaniem poziomu naszego "dziennikarstwa" sportowego...

0

@Bobo25 Komentarza z dziennikarzami kompletnie nie rozumiem. Dzięki ich pracy nie doszło do przyznania absurdalnie wysokich sum dla kadrowiczów za brak osiągnięć. Przecież to wyglądało jak tanie złodziejstwo prowadzone za sklepem monopolowym.

Może Twoje standardy są niewiele lepsze niż kadrowiczów, którzy przecież "zasługiwali" na grube miliony za "świetnie"wykonaną robotę.
Bo im się "należało".

Nie wiem jakich mediów słuchasz, ale kto niby robi żałobę? Media krytykują okropny styl gry tej reprezentacji i słusznie. Na to gówno nie dało się patrzeć.
A że Tobie ta estetyka pozwala cieszyć się z sukcesu, który nie jest sukcesem, to świadczy o tym jak niewiele potrzeba Ci było do szczęścia na tym mundialu.

Ludzie nie narzekają, bo im ktoś sprał mózgi, Zobaczyli szambo-grę, to lecą szambo komentarze.

2

@Comentateiro Nie wiem ile masz lat, może jesteś na tyle "stary" że wychodzenie z grupy na mundialu to dla Ciebie norma i pamiętasz te czasy sprzed blisko 40 lat. Ja miałem 2 lata kiedy ostatni raz wyszliśmy z grupy na mundialu więc jak zdajesz sobie sprawę nie pamiętam tego. Dlatego tak, uważam wyjście z grupy za sukces. Nie byliśmy faworytami w tej grupie, zagraniczni eksperci stawiali na wyjście Argentyny i Meksyku. Oczywiście nie popadam w hurra optymizm, wszak nie wygraliśmy pucharu, ale po ostatnich kilku mundialach jest w końcu jakiś wynik, jakiś postęp. W końcu na mundialu nie bylo meczu otwarcia, meczu o wszytsko i meczu o honor. A tutaj ( i w mediach) marudzenie, krytyka i wieszanie psów na reprezentacji.
No ja pier... jesteśmy narodem malkontentów i marud którym nigdy nie dogodzisz. Ba doszlibyśmy np do półfinału tego turnieju, do strefy medalowej to i tak jestem przekonany że byłoby gro ludzi którzy do czegoś i tak by się dopierdo....
Zawsze widzicie szklankę do połowy pustą. Straszne to jest. Naprawdę niektórzy tutaj muszą mieć smutne życie z takim podejściem.
To nie jest tak że ja skaczę z radości, bo styl tej reprezentacji mi również się nie podobał, ale potrafię przyjąć argument trenera że na mundialu najważniejszy jest wynik i to on powinien determinować grę. Oczywiście że mogliśmy zagrać odważniej, ale nie wiemy jak to by się skończyło. Może jak Kanada, wszyscy mówili o nich że fajnie, odważnie grają a skończyli fazę grupową na 4 miejscu z zerowym dorobkiem punktowym.
No sorry, ale jednak wolę wyjście z grupy i mieć szansę powalczenia o coś więcej.
I to jest moja ambicja, a nie jak piszesz że to mi do szczęścia wystarczy.
Wam to chyba powyższy przykład Kanady wystarczy do szczęścia....


A co do dziennikarzy, człowieku spójrz na wczorajszy wywiad Michniewicza w tvp sport. Wyszliśmy z grupy a przez pół godziny trener (który w ogóle zrzekł się wcześniej tej potencjalnej premii) musiał się tłumaczyć z jakiś pieniędzy których nigdy realnie nie było i nie będzie zapewne. A drugie pół był krytykowany za styl. W całym godzinnym wywiadzie chyba ze dwa razy w ogóle wspomniano że udało się wyjść z grupy....
To jest chore jak postrzegamy rzeczywistość. Zawsze szukamy dziury w całym.
Polska mentalność pod tym kątem jest straszna.

0

@Bobo25 Aha, czyli nie było premii, czepiamy się rozdawnictwa publicznych pieniędzy milionerom, bo tego nie było.
Polska - jedna jedyna reprezentacja gdzie taki cyrki z kasą się odwaliły, a tchórze jeszcze wychodzili z lotniska bocznym wyjściem.
Ktoś tu chyba założył różowe okulary.

Co to argumentów trenera - dałeś sobie wcisnąć ciemnotę. Wybrał fatalny styl, obrona grała słabo, dopuszczała do wielu sytuacji, co znaczy, że Michniewicz z pomysłem nie trafił. A co zrobiło różnicę? Jednoosobowo Szczęsny. Zamień jego formę z poprzednich mundiali i EURO z obecną, a mielibyśmy koszmar wszech czasów.

Aż dziw, że jednoosobowy popis Wojtka odczytujesz jako skuteczny pomysł Michniewicza. A i tak, mimo Szczęsnego do końca byliśmy na łasce Argentyny i Meksyku.

Nie bronię Ci mieć swojego zdania, ale jednocześnie jest mi ono obce. Wynika z niego, że mamy kompetentnego trenera, czyli powinien dalej pracować, bo osiągnął sukces.

I taka krótkowzroczność może zatrzymać w reprezentację w rozwoju na lata. Kadra nie może wisieć na bramkarzu.

0

@Bobo25
A co to za różnica czy wyszliśmy czy byśmy nie wyszli kolego
Brakowało kilku kartek lub gola Mexyku

Jasne ze gra się by zwyciężać jednak trzeba mieć do tego zespół żeby dojść do półfinału tak grając
Mam taka gra nie przyniosła nic bo aż takich dobrych graczy nie mamy kolego
Wiec wolałbym lepsza grę dla oka i walkę ! A nie czekanie w meczu z Argentyna na fuks !

0

@AbelKabel "A co to za różnica czy wyszliśmy czy byśmy nie wyszli kolego"
No kolosalna, bo albo odpadasz albo grasz dalej.

Naprawdę mam wrażenie że większość z was wolałaby nie wyjść z grupy byle tylko grać ofensywniej....

@Comentateiro
"Wynika z niego, że mamy kompetentnego trenera, czyli powinien dalej pracować, bo osiągnął sukces."
No dokładnie. Lepiej jak to piszesz rozwijać reprezentację jak poprzedni selekcjonerzy i odpadać na fazie grupowej na każdym kolejnym mundialu...
Podług poprzednich naszych mundiali to właśnie Michniewicz rozwinął reprezentację robiąc wynik którzy poprzedni trenerzy nie zdołali. Ba wcale dużo lepiej nie grali przegrywając mecz otwarcia i mecz o wszystko.
A takie pitolenie że to jednoosobowy Szczęsny nam załatwił to mozna odnieść niemal do każdego meczu, w którym dany zawodnik zostaje bohaterem.
Gdyby nie jednosobowy Messi w latach poprzednich to zapewne Barca nie świętowala by tak wspaniałego okresu jak kilka dobrych lat temu....
Rzeczywiście ambicje macie że ho ho....

0

@Bobo25 idz sie leczyc ,chcieli podatnika kase zabrac za nic i nikt tego nie wyciaga mowi o tym Michniewicz ,Glik jaki byl podzial kto podbijal stawke i kto dzielil .Zostana zapamietani po 36 latach jako ci co podatnika chcieli orznac

0

@Deviler obojętnie jakiego futbolu i z jakim trenerem byśmy nie grali to Maroko by nas rozjechało jak walec, więc słabe porównanie.

A taka Belgia czy Niemcy odpadły w grupie i co? Czesiu TOP?
Włochy wgl się nie zakwalifikowały...

0

@Bobo25 pozwolę sobie tylko przypomnieć, że gdy Nawałka był trenerem i byliśmy na etapie 1/8 Mistrzostwa Europy (jeszcze przed meczem z Portugalią), to w Polsce była narodowa euforia i reprezentację i trenera wszyscy chcieli nosić na rękach. Obyło się wówczas też bez afery premiowej. Można ? Można.

0

@Bobo25 Syn Michniewicza na La Rambli, nie spodziewałem się.

0

@panczo Oczywiście że można. Tylko pytanie czemu obwiniamy piłkarzy a najbardziej dostaje się Michniewiczowi, który chciał zrzec się tej premii, jak to premier Morawiecki wyskoczył z tym tematem?????
Wygląda to tak jakby sztab czy pilkarze zarządali od rządu (Morawieckiego) premii za wyjście z grupy...
Tu grillowany powinien być przede wszystkim premier czy też politycy odpowiedzialni za wysunięcie w ogóle tego pomysłu.

0

@Bobo25 przez takie podejście my raz na 36 lat awansujemy z grupy i jest to dla nas sukces a dla drużyn które chcą grać w piłkę odpadnięcie na typ etapie to wypadek przy pracy.

0

@Marcin91fcb no przecież Nawałka, Engel, Janas grali ofensywniej i co im z tego przyszło? Michniewicz ich przebił bo zrozumiał że najważniejsze na mundialu jest taktyka i wynik.

0

@Bobo25 Ja to widzę tak... Wyjście z grupy jest być może jakimś sukcesem, natomiast biorąc pod uwagę, że było wiadomo na kogo trafimy (i że z taką grą nie mamy szans) oraz styl w jakim to wyjście się odbyło... To dla mnie nie jest to żaden sukces.
Skoro jest tak dobrze wg Ciebie, to powiedz, czemu nie możemy grać tak jak chociażby Japończycy? Koreańczycy? Australia? Co stoi na przeszkodzie aby ta gra jakoś wyglądała a nie była miksem obrony Częstochowy z lagowaniem do Lewego (z przewagą tego pierwszego)? Czy naprawdę mając zawodników, grających regularnie, w dobrych klubach (FCB, Juve, Napoli) nie potrafimy pokazać niczego więcej niż to gó*no, na które nie dało się patrzeć (poza może w sumie z 20 minutami z Francją i Arabią)? Mamy aktualnie dostępnych prawdopodobnie najlepszych piłkarzy od 30 czy 40 lat a my jedziemy na mundial z jednym celem - wyjść z grupy. I z tego mamy się radować i jednego wygranego meczu z Saudyjczykami?
O nagrodach nawet nie będę wspominał, na pewno dziennikarze tu sporo dołożyli od siebie, ale zaczęło się jednak od Pinokia, który wiadomo - jak nie wie co zrobić to populistycznie rozdaje nieswoje pieniądze...

1

@Bobo25 jakoś w latach 70 potrafili grać super ;)

0

@sylweste.r "Skoro jest tak dobrze wg Ciebie, to powiedz, czemu nie możemy grać tak jak chociażby Japończycy? Koreańczycy? Australia?"

Możemy też grac fajnie jak Kanada i zająć ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem punktowym.
Przykłady możemy sobie pod tezę podstawiać jakie chcemy....

"Mamy aktualnie dostępnych prawdopodobnie najlepszych piłkarzy od 30 czy 40 lat a my jedziemy na mundial z jednym celem - wyjść z grupy. I z tego mamy się radować i jednego wygranego meczu z Saudyjczykami?"

No i może dlatego w końcu po tych 30/40 latach się udało ugrać coś więcej aniżeli mecz otwarcia, o wszystko i o honor.
Czy było nas stać na lepszą grę? Pewnie że tak ale na Meksyk wyszliśmy z założeniem że tego meczu nie można przede wszytskim przegrać i tak to wyglądało. Z Arabią było już lepiej, mieliśmy więcej szans, był słupek, była poprzeczka. A Argentyna? no có,ż my zagraliśmy najsłabszy a oni na temten czaas swój najlepszy mecz na turnieju. Do tego nasza sytuacja w grupie determinowała ten mecz. Od początku staraliśmy się nie przegrac, grać na 0 z tyłu. Michniewicz jest zadaniowcem miał cel i robił swoje by ten cel w każdym poszczególnym meczu, biorąc pod uwagę układ tabeli, wypełnić i to mu się udało.

Po raz kolejny czy jestem zadowolony ze stylu gry naszych piłkarzy? oczywiście że nie, ba zagrali zbyt bojaźliwie, asekurancko i bez pomysłu w ofensywie (W meczach z Meksykiem i Argentyną). Nie podobało mi się to, ale jakbyśmy nie zaklinali rzeczywistości zadanie swoje spełnili. Wyszli z grupy czego nie udało się ich poprzednikom na mundialach od blisko 40 lat.

I głównie dlatego bronię Michniewicza bo wobec poprzedników coś w końcu się udało na turnieju mundialowym.

1

@Bobo25 Gdyby nie bramka strzelona Meksykowi przez Arabię Saudyjską, naszym "wynikiem", obok beznadziejnej gry, byłby awans dzięki "postawie fair play", a więc zgromadzeniu mniejszej ilości żółtych kartek. I to ma cieszyć, taki historyczny "najlepszy wynik od 36 lat"?
W moim małym województwie, piłkę nożną uprawia 22 tysiące (słownie: dwadzieścia dwa tysiące) osób wieku U19 (pewne dane). Zestaw teraz tę ilość z całym krajem, dodaj do tego zawodników w wieku 19+. A jeszcze dosyp pompowane w kopaną od dziesięcioleci i bez opamiętania dziesiątki, o ile nie setki milionów.
Jaki Ci się wyłania obraz tego "wielkiego sukcesu"?

1

@Bobo25 Pod tezę?? Chodzi mi po prostu o to, że są zespoły, które nie mają gwiazd, ale mają nastawienie, chęci, kondycję fizyczną i wolę, aby dać radość kibicom. A nie nastawiać się na "najwekszy polski sukces w MS od 36 lat", czyli niesamowite wyjście z grupy. Wow... a Co do "tezy" jeszcze, tak btw - Japończycy wyszli z grupy 4 mistrzostwa z rzędu, nie mając żadnych gwiazd...

0

@michal26 ale tam Bońka mieliśmy w napadzie a dziś?? Jakiś Lewus biega i tyle ;)))))

0

@Bobo25 no więc właśnie "jakiś". Najlepszy piłkarz w historii polskiej piłki. Problem jest z trenerem u nas, a nie z piłkarzami. Skoro ci sami piłkarze potrafią ładnie klepać na zachodzie...

0

@michal26 tu też potrafią ale nie musieli żeby wyjść z grupy ;) Potem spróbowali z Francją i się skończyło ;)

1

@Bobo25 Wg mnie mamy ekipę spokojnie na to, by walczyć jak równy z równym z potęgami, ale musi być naprawdę dobry trener. Skoro takie Maroko może, to my tez i koniec kropka.

1

@Bobo25 to pierdolenie ze od 36 lat itd .... powinienes na rękach nosić Lewego bo od 50 lat strzelił karnego , a Szczęsny to już hoho , obronił karnego od 1974 roku ....ja cie pierdziele ...ale sukcesy

0

@Bobo25
Nie ma znaczenia czy odpadasz w grupie czy w 1/8 umówmy się

Robienie sukcesu w wyjścia z grupy od X lat :)
Kiedyś nie było 1/8 finału tylko druga grupa :)

Żaden sukces !

konto usunięte

0

@Striker To poczekaj, męczymy bułę, osiągamy historyczny awans, gramy zajebisty mecz z Mistrzami Świata, a w Polsce narzekania. To gdzie słynna dewiza "jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz"? Czesio eksperymentuje i mundial był na to dobrym terenem.

0

@Bobo25 Nie przekonujesz mnie. Moim zdaniem nie masz mocnych argumentów, a bardziej pohukujesz i pouczasz. Nie mam Ci tego za złe, ale do mnie trafia się argumentami

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Sergio Busquets powinien zostać w Barcelonie po zakończeniu sezonu?