La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1292 Culés

5

Obowiązkowa służba wojskowa. O co ten krzyk? W Izraelu, w Korei Pd. jest. Czemu nie miałaby być znowu w Polsce. Sposób na sprawdzenie się. To może być przygoda. Kto wie, może ten który teraz jest sceptyczny zdecyduje się przejść na zawodowstwo. Nie wolno patrzeć tylko przez pryzmat "minusów", bo może Wam coś umknąć. Kolegi nastraszyli, że będziecie kotami? W ch*j z takimi "kolegami"! Człowiek musiałby się bać wyjść z domu, bo może mu się coś stać. Nie dziwota, że tylu młodych ludzi choruje na depresję. Najlepiej zamknąć się w czterech ścianach, wtedy będziecie bezpieczni! xD Ja nie poszedłem do wojska, chociaż był jeszcze wtedy pobór i dostałem kat. A. Szczerze żałuję. Jak wywaliłaby wojna, to możliwe, że teraz jeszcze by mnie powołali. No i jest problem. Nigdy nie byłem na strzelnicy. Broni palnej w ręku nie trzymałem. Jestem zielony.

48

@John_Doe jak ktoś chce, niech idzie. Wojsko to nie są przelewki. Chore państwo

4

@John_Doe Ja na strzelnicy byłem raz. Zdecydowanie polecam ;)
I tak jak piszesz. Wszystko ma swoje + i -

5

@John_Doe usuń konto już

33

@John_Doe Nie chodzi o to, że służba jest sama w sobie zła. Chodzi o to, że wybierają randomowo. Nie wyobrażam sobie, żebym poszedł na służbę, gdzie jednocześnie prowadzę firmę i samych kosztów miesięcznych do prowadzenia firmy mam ponad 80k.
Kto za mnie to zapłaci ?

34

@John_Doe bo nie po to jest wojsko i podatki, żeby ciągać cywili którzy nie chcą miec z wojskiem nic wspolnego, o to

5

@John_Doe Na pewno dla rosyjskich poborowych jest to wspaniałą przygoda. Nie bez powodu najwięcej przeciwników poboru jest wśród starszych ludzi, których dotknęła obowiązkowa służba wojskowa i spotkali się z falą.

2

@John_Doe Z niewolnika nie ma pracownika ani żołnierza, kto chce niech idzie w końcu ułatwili możliwość dostania się do wojska

1

@DaPidejpi Ok, ale przeszkolenie przydałoby się każdemu. Kilka miesięcy z życia, i już co? Życie takiemu by przepadło. Nie zostanie noblistą?

11

@John_Doe Dobra próba Panie Macierewicz.

59

@John_Doe musisz trollowac bo nie wierze ze ktoś jest tak głupi

1

@John_Doe szkoda, ze na naszym yt nie ma filmików z wojny z Ukrainy w sensie tych najbardziej ostrych. Kiedyś taki jeden Ukrainiec wstawił link do filmiku w komentarzach jak Rosjanin był w samym środku ostrzału ukraińskiej artylerii. Chętnie bym poczytał o tych twoich plusach wtedy - oczywiscie jezeli przezyjesz bo tamten akurat mial to szczescie ze sie schowal w jakiejs piwnicy

0

@ronni37 Gdyby tak to działało to Ukraina prawdopodobnie zostałaby już zdobyta.

1

@Ascend Wiedziałem, że ktoś tego uczepi tego stwierdzenia przygoda. Branie udziału w szkoleniu a w wojnie, to dwa światy.

0

@Kgorecki2500 ale Ukraina ma u siebie wojnę

0

@thorin Co ma jedno z drugim wspólnego? Bez przeszkolenia wojskowego też cię pewnie zmobilizują.

0

@MesQueUnClub96 No i? Gdyby ich broniła tylko zawodowa armia to wojna szybko by się skończyła. Na ich niekorzyść.

1

@Barca1992 Lepiej zrobić szkolenie obowiązkowe i dzięki niemu "oddzielić ziarno od plew".

1

@John_Doe Mysle, ze z wszystkich krajiw na swiecie najbardziej trzena nasladowac Izrael a Chiny, to juz w ogole bez zadnych pytan.

34

@John_Doe Wojna na Ukrainie pokazała, że wojsko poborowe dzisiaj nie ma sensu. Liczy się dobrze wyszkolone wojsko zawodowe wspierane przez ochotników.

0

@John_Doe Tak ale jak już to zrobić to systemowo np zaraz po szkole średniej a nie komuś w połowie życia się z wojskiej wpierdzielają (i nie jest to miesiąc wyprzedzając odpowiedzi)

0

@Kgorecki2500 Ziomuś, ale w przypadku wojny to pewnie połowa Polski by była gotowa walczyć. Tylko że teraz mamy stan pokoju i w najbliższym czasie nie powinno się to zmienić

0

@ronni37 Czy ktoś tu twierdzi, że musiałbyś się na stałe związać z wojskiem?! Nadal byłbyś cywilem, tyle że z przeszkoleniem.

18

@John_Doe to idź sobie ku*wa na przygodę życia do wojska z kilkumiesięcznym dzieckiem, rozpoczętą budową domu i masą obowiązków w pracy, których nikt za Ciebie nie wykona.

0

@MesQueUnClub96 Nawet jakby była gotowa to nie wiedziałaby jak.

0

@El dominatore Nie musimy przecież naśladować ich we wszystkim.

0

@Kgorecki2500 co ma artyleria wspolnego z wojskiem? zartujesz? :D
Nawet jak zmobilizuja to w takiej sytuacji w walce na pierwszej linii beda braly osoby obyte z karabinem czyli np. mysliwi a nie szaraki ktore karabin to widzialy w grze

0

@John_Doe Pewnie ale sam przyznasz, ze zielone i czerwone paszporty covidowe i CBDC to wrecz mus by byc wolnym narodem.

2

@adi7adi8 Pełna zgoda. W młodym wieku obowiązek szkolenia. No cóż któreś pokolenie zawsze jest pokrzywdzone. Tylko które? Te, które nie miało tego obowiązku czy te, które ma? A dla starszych roczników kto chce? Tyle, że to nie gwarantuje, że ci bez szkolenia nie będą podlegać mobilizacji @HarveySpecter Akceptujesz/dopuszczasz taką możliwość?

1

@MesQueUnClub96 Większość z tej połowy Polski mogłaby sobie teraz przykleić zielony liść na przód i tył głowy. Jak młody kierowca. "Z przodu liść, z tyłu liść, a w środku głąb."

0

@John_Doe Jaką możliwość ? Bo napisałeś w taki sposób, że przeczytałem 3x i nie rozumiem o co pytasz.

0

@John_Doe miałem styczność z bronią i nie potrzebuje przeszkolenia, nie chce być brany w żadnym stopniu pod uwage w razie jakiejkolwiek wojny, tyle

0

@Mads Zapewne jest możliwość odroczeń. Jedynego żywiciela rodziny nie wezmą do wojska.

Druga strona medalu. Hipotetyczna sytuacja. Dochodzi do konfliktu. Powszechna mobilizacja. Będziesz chciał uniknąć, bo jako że miałeś małe dziecko i budowałeś dom, więc nie odbyłeś szkolenia i to cię dyskwalifikuje? Znaczy pokrzywdzony będziesz nie Ty, a ten który miał starsze dzieci/nie miał ich, zacisnął zęby i odbył szkolenie.

1

@John_Doe Wiadomo pewnie najlepiej by było gdyby nie przerywali ZSW i wtedy "każdy miałby podobny okres szkolenia" teraz nie da się cofnąć czasu ale powiedzmy że widzimy teraz zagrożenie rosja i te sprawy to np wracamy do służby od przyszłego roku dla tych po szkole średnie (na pewno z nimi byłoby to najłatwiej zrobić) na jakiś tam czas nie wiem ile to do uzgodnienia i przynajmniej byłby w miare porządek a nie tak jak to teraz zaczyna wyglądać.

0

@HarveySpecter Osoba młoda po skończeniu szkoły średniej albo wypełnieniu obowiązku szkolnego podlegałaby obowiązkowi przeszkolenia wojskowego. 29cio, 30 paro latek, tylko taki który by chciał. Myślisz, że to że masz firmę czy zobowiązania uchroniłoby cię od mobilizacji? ;)

15

@John_Doe
Ja mam iść walczyć by jakieś Morawieckie i Kaczyńskie sobie pouciekały?
Nie dziękuję, za ten kraj nie ma szans.
Wolę realnie zaopiekować sie rodziną.

0

@draxidox Kto mówi, że od razu pójdziesz na wojnę? To tylko szkolenie. Bez obrazy, nie zrozum mnie źle, poniekąd przechodząc je też zapewniasz bezpieczeństwo rodzinie. A raczej będziesz potrafił w razie czego. Obyś nie musiał...

7

@John_Doe
Ale ja nie chce się szkolić, zrozum.
Ja w obliczu wojny chcę uciekać wraz ze swoją narzeczoną, ot co.

2

@John_Doe Subtelny trolling w bialych rekawiczkach, podoba mi sie.

0

@JimMorrisonFCB Nie wiem o czym piszesz. Jeśli już to niezamierzony.

0

@draxidox Mają powoływać tylko na krótkie przeszkolenie, a traktujecie to jakby stała się jakaś tragedia, JK wypowiedział komuś wojnę, Polska vs. Rosja albo NATO, a co mi tam vs reszta świata... xD

7

@John_Doe
Ale to niech powołują sobie tych, którzy chcą, a nie tych, którzy będą uciekać za wszelką cenę jak tylko dyplomaci zaczną wyjeżdżać z kraju.

11

@John_Doe skąd wiesz, że nie wezmą?
A trzecia strona medalu jest taka, że placę w podatkach tak dużo pieniędzy, że państwo powinno mi zapewnić ochronę w postaci wojska zawodowego. Dodatkowo służba powinna być na tyle atrakcyjna by ludzie się tam pchali podobnie jak do WOTu a nie na siłę wydzierać gościa który wcale tam nie chce być. Widzę, że myślenie masz mocno Radzieckie.

0

@Mads @Mads A więc dopuszczasz ewentualność, że Cię wezmą! Lepiej byłoby bez przygotowania czy z?

Przyjmuję do wiadomości twój argument o wojsku zawodowym. Skoro płacimy podatki na obronność, to wypadałoby żeby wojsko robiło co do nich należy. Tu jednak chodzi o to żeby w razie czego wojsko miało-kiepskie określenie -"kadry dodatkowe". Na wschodzie, po stronie ukraińskiej i rosyjskiej, nie służą wyłącznie żołnierze zawodowi, ale i tacy z obowiązkowego poboru też. Ci, którzy nie zdążyli uciec na zachód... Ja osobiście czułbym się pewniej gdybym wcześniej takie przeszkolenie miał, w razie czego.

Radzieckie? Raczej zapobiegawcze. "Lepiej dmuchać na zimne."

0

@John_Doe, hmmm. A co z ludźmi przebywającymi za granicą, będącymi zameldowanymi w PL, lecz bez dostępu do skrzynki pocztowej? Z tego co mi się wydaje, to olanie czegoś takiego jest traktowane jako dezercja i po ewentualnym przylocie do kraju mogą zawinąć takiego delikwenta.

0

@John_Doe
Chcesz to idź i się sprawdzaj, ale innym daj spokój. Ja codziennie sprawdzam się w wielu innych dyscyplinach i bojach. Nie mam czasu na pierdoły i zabawy w żołnierzyków. A strzelać można się nauczyć na strzelnicy (sam regularnie na niej bywam, ale rekreacyjnie) - nie ma potrzeby marnować iluś miesięcy życia.

2

@John_Doe " O co ten krzyk?"
O to krzyk, że jest to przymusowe, a nie dobrowolne. W dzisiejszych czasach mało kto lubi być do czegokolwiek zmuszanym, a zwłaszcza do utraty ponad 30 dni w roku na jakieś gówno-ćwiczenia.

"Człowiek musiałby się bać wyjść z domu, bo może mu się coś stać. Nie dziwota, że tylu młodych ludzi choruje na depresję. Najlepiej zamknąć się w czterech ścianach, wtedy będziecie bezpieczni! xD"
No tak, w tym kretyńskim wywodzie nie mogło zabraknąć głupiej uwagi na temat depresji, zdradzającej że nie tylko nie masz pojęcia o tej chorobie, ale ukazujący dodatkowo, że sobie kpisz z tematu.

"Ja nie poszedłem do wojska, chociaż był jeszcze wtedy pobór i dostałem kat. A. Szczerze żałuję. Jak wywaliłaby wojna, to możliwe, że teraz jeszcze by mnie powołali. No i jest problem. Nigdy nie byłem na strzelnicy. Broni palnej w ręku nie trzymałem. Jestem zielony."
Aha, i tylko dlatego mamy wszyscy bujać się nie ćwiczeniach, żeby takie pojedyncze jednostki nauczyły się strzelać? No to w czym problem żebyś sobie poszedł na strzelnicę i nauczył się. Tam są ludzie którzy chętnie każdego nauczą. Nie potrzeba do tego ponad miesięcznych ćwiczeń.

0

@esem91 Wybacz, że Ci nie odpisałem od razu. Zrobiłem sobie przerwę na "Wielkiego Szu". W interesie tych emigrantów było pójść do urzędu miasta i wymeldować się. Średnio inteligentni ludzie. Teraz niech się nie dziwią! xD

0

@s0nar Brak kontrargumentów, to się człowiek uczepia pojedynczych sformułowań ("sprawdzaj") żeby odejść jak najdalej od istoty.

Komu mam dać spokój? Nikogo na siłę nigdzie nie pcham, nie ciągnę. Nie zachęcam nawet. Napisałem cokolwiek à la "idźcie na szkolenie"? NIE! Wyraziłem swoją opinię, co do domniemanego obowiązkowego szkolenia wojskowego. Z którego może wyjść coś pozytywnego. Jak chęć rozpoczęcia kariery żołnierza zawodowego. Mój post był w kontrze do panikarstwa jakie pojawiło się na forum w związku z plotą, że zaraz to wszystkich będą powoływać. Czytaj ze zrozumieniem.

Szkolenie ma trwać ponoć 30 dni... ;) Pardon! Wkradł mi się błąd! ZALEDWIE 30 dni!- Uwaga sarkazm -Nie dziwie się, że w Polsce brakuje hydraulików i rąk do pracy w wielu zawodach. Sami naukowcy tutaj żyją. Czego by ci ludzie nie wymyśliliby dla dobra ludzkości, gdyby nie musieli stracić te 30 dni... Koniec. Nie będę marnować Pana cennego czasu na- tu cytat -"pier**ły i zabawy w żołnierzyków".

0

@QuentinTarantino Żal ci utraty czasu na szkolenie wojskowe, więc po co tracisz czas na komentowanie treści postu z którym kompletnie się nie zgadzasz?

Moja odpowiedź do tego co piszesz o depresji: XD!!!
Patrzcie, a ja myślałem, że ludzie wycofani, samotni są bardziej narażeni na depresję. Zamknięcie się w czterech ścianach, twoim zdaniem jest zdrowe? Jakoś im pomoże? Nie i jeszcze raz nie. Stwierdziłem fakt. Jak lubisz przeinaczać czyjeś słowa i dorabiać do tego "historię", to rób na drugi raz sprawniej.

"Aha, i tylko (...)". Gdyby doszło do mobilizacji, to wolałbym być po szkoleniu. Najlepiej przeprowadzonym przez profesjonalistów. Na takiej samej zasadzie, w razie choroby chciałbym aby leczył mnie lekarz a nie znachor.

1

@John_Doe "Patrzcie, a ja myślałem, że ludzie wycofani, samotni są bardziej narażeni na depresję. Zamknięcie się w czterech ścianach, twoim zdaniem jest zdrowe? Jakoś im pomoże? Nie i jeszcze raz nie."

Co za bzdura xd Nie masz absolutnie zielonego pojęcia o tej chorobie. Dla dobra wszystkich lepiej nie wypowiadaj się więcej na temat depresji, bo tylko możesz komuś zaszkodzić.

1

@John_Doe
Jak idzie wojna to się zbiera rodzine i wyjeżdża
Walczyć za idę polityczne i ginąc super :)

1

@John_Doe Ja nie byłem i bardzo żałuję bo w gruncie rzeczy wychodzi na to, że robi się tam rzeczy które mnie interesują i niektóre z nich i tak robię w cywilu. Myślę że gdyby takie szkolenie było np. w szkole średniej w wakacje po zakończeniu szkoły co roku przez miesiąc i na koniec ogólniaka przez 3 miesiące to człowiek miałby jakieś rozeznanie i być może by został. W moim przypadku wychodzi na to, że powoli zbierałbym się do emerytury. A tak...cóż :)

1

@John_Doe poruszyłeś zbyt drażliwy temat. Do kogo Ty tu piszesz, jak prawie wszyscy gdyby wybuchła wojna - uciekliby za granicę! To po co im teraz wojsko?

0

@Mads Dom Ci zniszczą dziecko zabiją bo nie będziesz potrafił Ty i inni ich obronić, a pracować to będziesz w obozie dla okupanta.

1

@Ascend nie do końca. Wojna na Ukrainie pokazała, że może być długa i materiałochłonna. Trzeba umieć przeprowadzić rozwinięcie mobilizacyjne, bo 100 czy 200 tyś armią nie wygramy potencjalnej, pełnoskalowej wojny. Nawet krótkie starcia, szybkie kampanie, wymagają od nas posiadania rezerw, a my ich po prostu nie mamy. Jak je stworzyć, skoro nam brakuje ludzi do armii zawodowej? Do WOTu. Trzeba szkolić, szykować plany mobilizacyjne. Przecież w wypadku wojny, powołanie 100-200 tyś osób to ogromna logistyczna operacja. Te szkolenia teraz, nie są nawet po to, żeby tych ludzi jakoś przesadnie szkolić, tylko po to, żeby uczyć się i opracowywać plany mobilizacyjne.
Trzeba rozwijać 2 płaszczyzny równocześnie. Rozwijanie zdolności wojska zawodowego, zbrojenie go, a równocześnie, tworzenie mu zaplecza, w postaci rozwinięcia mobilizacyjnego. Wojna na Ukrainie pokazała, jak duże siły musiały być zmobilizowane. Ukraińcy od 2015-16 roku szykowali takie rozwinięcie.

1

@Janas11224 coraz głupsze to jest coraz to młodsze mokolenie, wojsko powinno być może nie tak długo jak kiedyś ale powinno być a tak jak powiedział młodzież jest otumaniona tym całym internetem i co się w nim znajduje, a wydaje im się że są tacy nowocześni i światowi

0

@Janas11224 on głosuje na pis, więc tak, nie jest to orzeł inteligencji

0

@Prorokk to idź do woja jak ci się podoba, a odwal się od innych ludzi bo gowno cię obchodzi co robią. Nie ustawiaj innym życia pod siebie

2

@John_Doe Tak, najlepiej młodych facetów u progu kariery zawodowej zahamować na miesiące w czymś, co jak DOBRZE WIEMY, będzie w Polsce czystym marnotrawstwem czasu, żeby wszystkie papierki były podpisane. Niech dofinansują wojsko zachęcając ludzi do tej kariery, a w kilka lat armia się znacznie powiększy.

1

@Elvisek O mnie się nie martw umiem strzelać z broni krótkiej i długiej. Ale chcesz mi powiedzieć, że wartość bojowa chłopaków po 30 dniowym przeszkoleniu będzie zauważalna w nowoczesnym konflikcie? A poza tym na co do cholery idą moje podatki skoro 38 milionowy kraj ze wsparciem NATO musi silą ciągać po poligonach ludzi którzy wcale nie chcą tam być zamiast stworzyć armię zawodowa na odpowiednim poziomie?

0

@Kgorecki2500 jesli myslisz, ze strzelnica ma cokolwiek wspolnego z wojskiem to gratuluje. Tez tak kiedys myslalem....

0

@John_Doe No nie wiem,słuchanie darcia mordy jakiegoś zgreda,bieganie w te i wewte bez większego celu,uczenie się obsługi broni którego i tak zapomnę po miesiącu oraz kąpanie się z kilkudziesięcioma facetami nie brzmi dla mnie jak przygoda,raczej jak tortura.

0

@BartqRKO Dlaczego bzdura? Wytłumacz proszę!

0

@AbelKabel Ciągle to mieszanie wojny ze zwykłym przeszkoleniem. PRZESZKOLIĆ obywateli kraju, to nie żadna idea polityczna a rozsądne działanie. "Chuchanie na zimne."

0

@Prorokk +1 Myślozbrodnia. "Światowcy" Cię nie polubią.

0

@John_Doe
A ja nie mam ochoty być szkolony
Po co mam być kolego w takim razie ?

0

@YeastMoss Zasadnicza służba wojskowa trwała kiedyś 2 i 3 lata. Kolesia wysyłali do jednostki na drugi koniec Polski. Obecnie to chyba 9 miesięcy. Naprawdę żal ci ZALEDWIE 30 dni na przeszkolenie. OK. Widzę, że jesteś zbyt wartościową dla społeczeństwa jednostką żeby tracić czas na "marnotrawstwo czasu". Liczę, że za 30 dnie dowiem się, że Pan Doktor znalazł lek na raka.

Dofinansować wojsko? Przecież politycy z opozycji i wojskowi z nią sympatyzujący twierdzą, że modernizacja armii to megalomania. Kosiniak-Kamysz chciał likwidacji WOTu... ;). Obyśmy mieli w Polsce liczne, dobrze wyszkolone, dysponujące nowoczesny sprzętem wojsko. To nadal nie zmienia faktu, że społeczeństwo powinno być przeszkolone.

0

@AbelKabel Hipotetyczna sytuacja. Konflikt zbrojny na terenie Polski. Nie zdążyłeś uciec- PARDON -ewakuować się za granicę. ŻW po Ciebie przyjechało. Capnęli Cię! ;) Nie jesteś starym dzi**em i jesteś w miarę zdrów. Nie oszukujmy się, nie masz nic do gadania! Wymówki typu "nie mam czasu" i "spłacam kredyt" raczej nic nie pomogą. Wolisz mieć jakiekolwiek pojęcie (= być przeszkolonym) czy nie?

0

@Paulinho1912 Sprowadzasz przeszkolenie wojskowe wyłącznie do "wysłuchiwania darcia mo*dy jakiegoś zgreda", bezsensownych ćwiczeń i braku prywatność. Mamy XXI w. przecież! Ale Ok, umówmy się, że to faktycznie tortura. Moje pytanie? Nie masz może zbyt niskiej samooceny? Możliwe, że ta "tortura" by Cię zahartowała. Więcej optymizmu.

0

@John_Doe
Nie po to skończyłem 2 kierunki studiów abym biegał kolego z karabinem
Jeśli będzie konflikt to nie będę w nim uczestniczył i walczył
Jeśli będę w kraju mogę pomoc w inny sposób bo nie tylko żołnierze są potrzebni
Mam umiejętności inne które noga być wykorzystane
Nie potrzebuje żadnego przeszkolenia w walce
Rozumiesz
W normalnych krajach mobilizacja nie wyglada tak ze każdy idzie walczyć.
Walczą żołnierze i osoby przeszkolone które ewentualnie by chciały walczyć
Takie osoby jak Ja które nie maja zamiaru zabijać, tego nie robią.
Nie jesteśmy Rosja
A jakbym mieszkał w takim kraju który ma plany ze każdy za broń to bym z niego wcześniej wyjechał
Jakbym był Rosjaninem to bym tez wyjechał po aneksji Krymu najpóźniej
Bądźmy normalni !

Jednak tak jak napisałem
Wojny wywołują durnie a my ludzie nie powinnismy w nich uczestniczyć i dopuszczać durni do władzy !

Proponuje wysłuchać utwór zespołu Akurat z tekstem Tuwima :)

Poza tym mam 43 lata i nie byłem nigdy wojsku z powodów zdrowotnych (astma) mam kategorie D

0

@AbelKabel 43 lata, astma, D. Po co więc piszesz: "A ja nie mam ochoty być szkolony". Ciebie temat nie dotyczy. Nie chcesz, żeby Ci, którzy się nadają byli przeszkoleni?

Zapewne prawda to, że wojny "wywołują durnie". Jednak wyszkolenie społeczeństwa w celach obronnych nie jest durne. W Polsce mamy ministerstwo OBRONY, a nie wojny. Kto powiedział, że będziemy cokolwiek wywoływać. Chodzi jedyne o bycie przygotowanym na obronę przed.

Napisz wprost, że brzydzisz się wojskiem i jakąkolwiek przemocą, nawet tą w obronie własnej. Nie musiałbyś się tyle "produkować". Widzę, że jesteś jednym z tych, którzy nader wszystko próbują wyśmiać tych dostrzegających pozytywy w powrocie poboru. Dobrze, że nie było u nas zbyt wielu ludzi o takich poglądach, bo Polski nie byłoby na mapie dłużej niż 123 lata...

0

@John_Doe
Obrona własna się nie brzydzę
Chodziłem na karate kolego

Brzydzę się wojna i przemocą która powoduje

Przeszkolenie całego narodu 40mln jest totalnie oderwane
Niech się szkoła Ci co chcą

Po to jest armia i sojusze typu NATO oraz nowoczesna broń aby się bronić
Wojna na Ukrainie pokazuje ze nie liczy się ilość tylko jakość !
Nie będzie armia 300tys ale komandosów
A nie każdy przeszkolony mizernie w brudnych koszarach

Porównywanie Izraela małego kraju z nami jest totalnym nie porozumieniem
Biorąc pod uwagę położenie i liczebność społeczeństw

Dopisze jeszcze
Tak Ja bym wyjechał jeśli nie miałbym zadań innych niż bojowe
Wole wyjechać w bezpieczne miejsce z rodzina
Mam siedziec w domu i czekać jak jakiś rusek przyjdzie i mnie zastrzeli i zgwałci zone
Nic by mi nie dało przeszkolenie jakby ich było kilku a nawet jeden komandos dobrze wyposażony
Za dużo Rambo kolego oglądałeś :)


0

@John_Doe Obowiązkowa służba to zaprzeczenie armii zawodowej
armia powinna byc zawodowa a żołnierz na kontrakcie.
Wszystko inne to smiech na sali

0

@Kgorecki2500 "wszystko ma swoje plusy i minusy", jakie więc są plusy obowiązkowej służby wojskowej poza zmarnowanym czasem?

1

@Commandement Przygotowanie obywatela w stopniu podstawowym na potencjalny konflikt. Tak, żeby w czasie poboru który jest normalny i potrzebny umiał obsługiwać karabin i może pożył dłużej niż tydzień
(I nie nazwałbym tego marnowaniem czasu a nową "przygodą i doświadczeniem")

1

@HarveySpecter "Nie wyobrażam sobie, żebym poszedł na służbę, gdzie jednocześnie prowadzę firmę i samych kosztów miesięcznych do prowadzenia firmy mam ponad 80k."

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność to zapłaci za to wójt/burmistrz/prezydent miasta - oczywiście tylko jeżeli to odpowiednio udokumentujesz.

Rozumiem że większości może się nie podobać obowiązek odbycia ćwiczeń. Mnie też się nie podoba, co nie zmienia faktu, że jest to niezbędne dla utrzymania w miarę sensownej armii - czy raczej możliwości obrony - długofalowo.

0

@Commandement Plusy są takie, że bardzo blisko nas jest Rosja, która jak będzie okazja to nas zaatakuje, więc wypada umieć chociaż strzelać aby się bronić, chyba że oddamy się jak cipy podczas rozbiorów

0

@Mads W perspektywie wojny nikt z nas nie ma wyboru tylko zbrojnie bronić swoich domów swoich dzieci i rodziny, albo podkulić ogon i uciec, ale za to powinna być odpowiedzialność za zdradę stanu.

0

@Janas11224 tobie gówno do tego co mnie obchodzi, a jak chce to będę się interesował co kto robi... Poza tym tylko stwierdziłem że społeczne stwo się zmienia jest oglupiane przez zachód z Ameryka, a że ludziom się to podoba, świata nie zmienie, świat się zmienia i tyle

0

@Elvisek najlepiej kula w łeb od razu jak pod Stalingradem.

0

@draxidox W pełni szanuję podejście, bo walczyć za bezpieczenstwo polityków to bezsens, ale spytam o jedno.

"Nie dziękuję, za ten kraj nie ma szans"
A za który jest? :P

1

@Ojciec5tkidzieci
Napisałem błędnie, za żaden kraj. Liczy się dla mnie by być tylko z najbliższą :).

Komentarz usunięty

0

@John_Doe Lek na raka xD To jest właśnie pojęcie Kowalskiego o funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia.
Człowieku, jak ktoś u mnie w pracy wypada, to jest ok. 20-30 pacjentów każdego dnia do rozdzielenia na kilku pozostałych, co sprawia, że lekarz ma do ogarnięcia jakiś od 20 pacjentów w całym szpitalu. Jak do tego wypada doświadczony pracownik, to nie lecą specjalistyczne badania, nie można podjąć decyzji, jest zastój, łóżka są zajęte i od razu SOR jest przepełniony, a karetki jeżdżą na wycieczki w promieniu 200 km próbując znaleźć szpital z wolnym łóżkiem. Jak wypadaliśmy przez COVID na dwa tygodnie, to wszystko się sypało.
Cały ten system zresztą chwieje się na ostrzu noża, nie chodzi nawet o najdroższych pracowników, jakimi są lekarze. To samo tyczy się pielęgniarzy i techników. Nawet jak nam siądzie system informatyczny i nie będzie informatyka do ogarnięcia tego bałaganu, to leżymy.

To nie są żarty, to są po prostu umierający ludzie, którzy nie dostaną należytej pomocy, żeby ktoś sobie postrzelał z karabinu i uwierzył, że uratuje kraj przed orkami. Medycyna to przykład z mojego życia, ale popytasz ludzi pracujących w transporcie, handlu w przedsiębiorstwach komunalnych itd. i powiedzą Ci to samo. Każdy, kto w Polsce spędził choć rok, dobrze wie, że żadne powołanie nie zostanie przemyślane pod kątem upośledzenia systemu, jakie spowoduje. Ty sobie będziesz czekał za to w kolejce na SOR z bólem brzucha i klął na niedobrych doktorów, że czekasz już 10 godzin.

0

@Azi "Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność to zapłaci za to wójt/burmistrz/prezydent miasta - oczywiście tylko jeżeli to odpowiednio udokumentujesz."


Podaj źródło lub powiedz skąd masz taką informację.

0

@HarveySpecter trafiłem na tą informacje w którymś z artykułów o tych wezwaniach. Bodaj na inforze ale w tej chwili nie pamiętam. Jak jutro odpalę pracowego łapka to poszukam w historii.

0

@Kgorecki2500 Dla Ciebie to "przygoda i doświadczenie", a dla mnie starta czasu, który mógłbym poświęcić na doskonalenie zawodowe lub odpoczynek.
I nie zrozum mnie źle, jak komuś się to podoba, to niech przechodzi szkolenie, ale zmuszanie wszystkich to głupota.
@Debfc No tak, bo Ukraina wcale nie daje w kość Ruskim poprzez użycie zaawansowanej technologii (gdzie na szkoleniu, w najlepszym wypadku, zobaczysz kałacha) xd

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Sergio Busquets powinien zostać w Barcelonie po zakończeniu sezonu?