Luis Enrique żegna się z reprezentacją Hiszpanii, piłkarze żegnają się z trenerem [Aktualizacja 19:52]

Dariusz Maruszczak

8 grudnia 2022, 18:10

1 komentarz

Fot. Getty Images

Luis Enrique nie zostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Były trener Barcelony pożegnał się z drużyną narodową, a wpisy na temat jego odejścia opublikowali w mediach społecznościowych niektórzy piłkarze La Rojy.

W imieniu swoim i wszystkich, którzy tworzyli nasz sztab:

Wszystko zaczęło się już cztery lata temu i jak ten czas szybko minął. Mogę tylko być bardzo wdzięczny tym, którzy dwukrotnie podpisali ze mną kontrakt (prezesowi Rubialesowi i dyrektorowi sportowemu Molinie). Wszystkim pracownikom RFEF, z którymi dzieliliśmy się każdego rodzaju doświadczeniami i przeżyciami. Oczywiście także zawodnikom, których zachowanie było wzorowe i którzy byli wierni przedłożonemu pomysłowi. Przykro mi, że nie mogłem bardziej wam pomóc. Dziękuję również personelowi (lekarzom, fizjoterapeutom, pracownikom dbającym o sprzęt, ochroniarzom, pracownikom odpowiedzialnym za treści audiowizualne i podróże, kierownikowi drużyny Nurii, dietetykom itd.), którzy pracowali niestrudzenie, żeby pomóc piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu we wszystkim, czego potrzebowaliśmy. Bycie częścią tego było bardzo wyjątkowe. Na koniec, ale nie mniej ważne, są podziękowania dla kibiców, którzy przekazywali nam swoje wsparcie przez cały czas, zwłaszcza w najbardziej delikatnych momentach.

Czas się pożegnać, a w takich sprawach jest tylko jedna drobna refleksja… Reprezentacja potrzebuje WSPARCIA w pełnym znaczeniu tego słowa, żeby Luis de la Fuente osiągnął wszystko, co zamierza.

Vamos España!

Żegnajcie.

Dziękuję!

LEMG

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jordi Alba (@jordialbaoficial)

„Trenerze Luisie Enrique, chcę ci podziękować za zaufanie i poświęcenie, zarówno twoje, jak i członków twojego sztabu przez te wszystkie lata. Wiemy, że dałeś z siebie wszystko dla tego zespołu i życzę ci wielu sukcesów w przyszłości” – napisał Jordi Alba, o którym w przeszłości mówiło się, że jest w konflikcie z selekcjonerem.

„Dziękuję bardzo za wszystko, co nam dałeś. Stworzyliście wspaniałą rodzinę wywodzącą się z jednej idei. Zawsze będę wdzięczny” – pożegnał się z trenerem Pablo Sarabia.

„Dziękuję za wszystko, trenerze. Powodzenia w twoich nowych wyzwaniach, ze względu na twój sposób myślenia i pracy jestem przekonany, że sprawisz radość wielu ludziom w futbolu” – skomentował Dani Carvajal.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Sergio Busquets (@5sergiob)

„Bardzo dziękuję trenerze za te lata w roli selekcjonera. Dziękuję tobie i twojemu sztabowi za zaufanie, pracę i poświęcenie. Po wielu latach zawsze się z wami czegoś uczyłem i to jest godne podziwu. Podobnie jak filozofia piłkarska i życiowa, jakie w sobie masz. Stworzyliście wspaniały zespół o wielkich wartościach, a to zostanie na zawsze. Życzę wam jak najlepiej, ponieważ na to zasługujecie i pracujecie na to” – napisał Sergio Busquets.

 Aktualizacja 19:52

„Dziękuję za wszystko, Luis. Za twoje zaufanie i wsparcie, za to, że zawsze wierzyłeś i dbałeś o ten zespół. Nie dotarliśmy tam, gdzie chcieliśmy w mistrzostwach świata, ale będziemy pracować, żeby dać nową radość reprezentacji i naszym kibicom. Tobie też życzę wiele sukcesów w przyszłości” – napisał Pedri.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez GAVI (@pablogavi)

„Bardzo dziękuję za postawienie na mnie w reprezentacji i wiarę we mnie, trenerze! Życzę ci szczęścia i sukcesów w przyszłości, dałeś z siebie wszystko dla zespołu, zawsze będziemy ci wdzięczni” – podziękował Luisowi Enrique Gavi.

„W moim zespole, teraz i zawsze, chcę takich osób jak Luis Enrique” - chwalił byłego kolegę z boiska Carles Puyol.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szacunek najwazniejszy. Półfinał Mistrzostw Europy jest dużym sukcesem mimo wszystko z tak młoda kadrą. Wtedy Pedri szalał, posyłał piękne piłki a w nagrodę dostał Golden Boya. W Katarze jednak był trochę nijaki mimo, że brzmi to niezbyt to tak bym go ocenił. Myślę, że gdyby Pedri grał swoje a zamiast Busquetsa, Rodri na swojej pozycji to awansowaliby dalej lecz odpadliby w kolejnej fazie. Dużo błędów popełnił Enrique mimo, że darze go sympatią to skład, który wybrał nie był najlepszy jaki mógł zagrać.
W środku pola Busquets wraz z dziećmi to nie jest to czym wygrywa się takie turnieje. Busquetsa nie chce już oceniać bo robimy to przez całą ligę więc powiem, że z naszych perełek tylko Gavi zasłużyl na 1 skład. Rodri na SPD, Lorente na prawej obronie? Nie oglądam tego zawodnika ale nie wydaje mi się aby to była jego pozycja na codzień...
Ferran (nie licząc pierwszego meczu) to był ten gość w najgorszej jego wersji. Asensio na środku ataku? Bez komentarza. Nico Williams chłopak, który mimo paru strat ciągnął grę w ataku, wchodząc z ławki schodzi w dogrywce niszczac całkowicie nadzieję kibiców na jakąkolwiek zmianę.
Nawet komentator się zastanawiał o co chodzi gdzie po chwili pomyśleli o karnych...Nic im to nie dało.
Kwestia karnych to już wgl mnie tak zastanawia? Gość, który ma w głowie zmarnowana akcje meczu podchodzi do karnego jako pierwszy i co robi? Oczywiście pudłuje. Busquets i karne to tak chodźby porównać Ter Stegena strzelającego decydującego karnego w finale Ligi Mistrzów xddd
Gdzie Koke, którego bym wybrał jako pierwszego. Gdzie Carvajal? Kim jest Carlos Soler aby decydować o tak ważnych karnych... Ja rozumiem, że nawet Messi pudłuje ale wybierając takich zawodników Lucho sam zadał sobie ostateczny cios. Przecież jak patrzyłem na minę Sarabi to od razu wiedziałem, że on tego nie wykorzysta.